Presunúť na hlavný obsah

Tipy ako správne začať ráno. Vyskúšajte tento jednoduchý cvik a budete sa cítiť lepšie

Fitness

To, či váš deň bude úspešným, nezáleží len od šťastia, práve naopak. Každý z nás má možnosť ovplyvniť jeho priebeh tak, aby nakoniec dopadol podľa vlastných predstáv. Najzaručenejším spôsobom, ako dosiahnuť dobrý deň, je dobre začať. Prinášame vám tri najjednoduchšie tipy, ktoré však dokážu zmeniť vašu rannú náladu na nepoznanie.

Pozdravte sa slnku

Cvičenie, ktoré sa používa ako rozvička pred jógou, je v skutočnosti skvelým štartérom dňa. Dvanásť jogových polôh sa vykonáva plynule za sebou, no napriek tomu vám to nezaberie viac než pár minút. Pre okamžitý príliv energie sa stačí pozdraviť slnku dva až trikrát, treba si však dávať pozor na správne dýchanie.

Prečítajte si: Brucho ako skala: 3 efektívne cviky na spevnenie coru, ktoré by ste mali robiť každé ráno

Dodajte telu potrebné vitamíny

Či už si doprajete zázvorový shot na posilnenie imunity alebo vodu s citrónom pre lepšie trávenie, spravte z tejto maličkosti váš každodenný rituál. Nie je nič lepšie než začať deň niečím prospešným pre naše telo. Odborníci sa zhodujú, že tým neposilňujeme len organizmus, ale aj našu myseľ. Pravidelné zvyky nám totiž vytvárajú placebo efekt sily a miestami aj pomyseľnej opory.  

Ideálny by tiež bolo, ak by ste si každé ráno dopriali vitamíny potrebné pre správne fungovanie tela. Či už si vyberiete béčko pre posilnenie organizmu, železo pre lepšie strebávanie či céčko, ktoré vám pomôže vybudovať imunitu, pamätajte, že tak, ako sa treba starať o zovňajšok je potreba dbať aj o naše telo a organizmus. Nikto, kto sa cítil mizerne, totiž ešte dobre nevyzeral.

Mohlo by vás zaujímať: Superfood jarnej sezóny: Pridajte tieto veci do svojich raňajok a upravte tak svoju imunitu

Spravte si to-do list

Ak ste si do dnešného dňa písali zoznam úloh na papier podľa toho, ako vám napadli, musíme vám oznámiť, že ste to robili neefektívne. Psychológovia a mentori odporúčajú začať najťažšími úlohami, ktoré treba neodkladne splniť a neskôr pridávať tie, ktoré majú čas a nie sú príliš dôležité. Je totiž veľmi potrebné rozdeliť aj svoju energiu a nielen úlohy.