Presunúť na hlavný obsah

Liečivé bylinky ako zázrak proti prechladnutiu močových ciest

Zdravie

S blížiacou sa jarou, ale i tak ešte stále zradnou zimou, mnohí z nás od nedočkavosti odhadzujú vrstvy oblečenia. Zápal alebo prechladnutie močových ciest, práve preto v tomto období postihuje nejedno nežné pohlavie. FEMINITY má pre vás tipy, ako tomuto bolestivému problému predísť bez siahnutia na lieky!

 

Brusnice ako zaručený liek

Brusnice, nazývané aj ako prírodné antibiotikum, sú známe predovšetkým v spojitosti so ženskými problémami, a teda aj prechladnutím močových ciest. Ich zázrak spočíva v tom, že obsahujú proantokyanídy – látku, ktorá dokáže oddeliť infekčné baktérie od seba, čím sa jednoznačne zvyšuje predpoklad vyplavenia týchto nežiadúcich baktérií von z tela. Brusnice, či už samotné alebo vo forme šťavy zabraňujú vzniku nepríjemného pachu „tam dole“ a vďaka bohatstvu (vitamínu C a antioxidantov) posilňuje tiež imunitu.
 

Bylinkový a urologický čaj aj ako prevencia

Urologický čaj, ktorý je bežne dostupný, vždy pomôže a je dobré ho občas piť aj keď momentálne nemáte žiadne zdravotné problémy. Oveľa efektívnejšie než kupovaná namiešaná zmes, sú bylinky, ktoré si zmiešate a vylúhujete sami. Medvedica lekárska, zlatobyľ a žihľava majú vysoké močopudné a antibakteriálne účinky a vedia dostatočne zabrániť preniknutiu škodlivých baktérií do obličiek.
 

Borák lekársky ako súčasť jedla

Vzácna bylinka, ktorá obsahuje vysoký podiel vitamínu C, vápnik, draslík a minerálne soli. Nielenže znižuje krvný tlak, pomáha na dýchacie cesty, ale je vynikajúcou prevenciou práve na problémy s močovými cestami. Jeho výhodou je, že sa môže konzumovať aj ako súčasť jedla. Mladé listy sa pridávajú do šalátov, pomazánok a dokonca aj do syrov.
 

Prvosienka jarná ako extra liek pri ohrození pieskom v močovodoch

Ak už raz podľahnete problémom s močovými cestami, je pravdepodobnosť opakovania väčšia. Pokiaľ sa v močovodoch objaví aj piesok, je to už horšie štádium. Aj na to však existuje liek – a tiež domáci. Listy Prvosienky jarnej v kombinácii s fazuľovými strukmi a petržlenovým koreňom spolu zmiešame a varíme asi v troch litroch vody. Potom necháte túto zmes vylúhovať a v podobe čaju pijete aspoň tri razy denne.