Za peniaze si lásku (ne)kúpiš: Do akej miery zohrávajú úlohu financie v našich vzťahoch?
Je rozdiel medzi ženou, ktorá ide do manželstva s pragmatickým pohľadom na vec a ženou, ktorá sa vydáva z čistej a nezištnej lásky? Naozaj je lepšie plakať v nablýskanom fáre než v MHD alebo to je vlastne jedno?
Nezáleží na tom, na akom poste sa nachádzame, koľko peňazí nám pribudlo na účet, alebo koľko ľudí pod sebou máme. Peniaze nedokážu vytvoriť lásku k osobe, s ktorou nezdieľame pocity a emócie. V poslednej dobe si môžeme všímať stroskotané vzťahy medzi politikmi, úspešnými športovcami, či bohatými podnikateľmi, ktorých bankové účty disponujú nemalými peniazmi. No na lásku to nestačí. Preto koľkokoľvek peňazí človek má, pravú lásku si za ne kúpiť nemôže, ale...
Mohlo by vás zaujímať: Rada od ženy, ktorá si prešla tromi rozvodmi: Tieto tri typy mužov si držte od tela!
Uhol pohľadu
„Ona je s ním len pre prachy". Koľko krát sme túto už notoricky známu vetu počuli. Peniaze a spoločenské postavenie majú čo dočinenia s tým, ako je človek, vo väčšine prípadov muž, vnímaný. Po mužovi s dobrým pracovným postom bol a vždy bude väčší „dopyt". Ženy cítia väčšiu sexuálnu túžbu a uspokojenie od muža, ktorý je zabezpečený a v ktorom vidia potenciál lepšej budúcnosti.
V jednej starej múdrej knihe stojí: „Ak je láska niečím podmienená, a to niečo vyhasne, vyhasne aj láska. Ale ak je láska čistá a ničím nepodmienená, láska nikdy neskončí.“ Toto židovské múdro je založené na pravde, ktorej nemôžeme oponovať. Z vlastnej skúsenosti viem, že ak je vzťah založený na niečom, čo môže byť dočasné (krása, peniaze), takýto vzťah nemá dlhú životnosť. Iná vec je, keď sú to ľudské charakteristiky, ako láskavosť, zmysel pre humor, alebo múdrosť. Tieto ľudské črty nikdy nevyhasnú a preto, ak je láska založená práve na nich, má dlhú životnosť, no „naveky" nie je zárukou ani v tomto prípade.
Prečítajte si: Príbeh nešťastného muža: Bývalá žena ma obrala o majetok naozaj prefíkaným spôsobom
Muži sa chcú ženiť, až keď sa cítia finančne ustálení. Ženy na vydaj potrebujú cítiť istotu, ktorá ide ruka v ruke s finančným zabezpečením. Manželstvo z pragmatických dôvodov ale nie je žiadna novinka. Už dávno pred našou generáciou a generáciami našich rodičov sa dohadovali manželstvá, v ktorých muž mal byť ten, ktorý zabezpečí rodinu a žena tá, ktorá má byť šťastná, že takého muža má.
V konečnom dôseldku...
Kto dnes verí v silu manželstva, ako niečoho posvätného? Samozrejme, nájdu sa aj takí. Tí druhí ho vidia skôr ako pragmatický a realistický krok do ďalšej kapitoly života. Medzi ženou, ktorá ide do manželstva s pragmatickým pohľadom na vec a ženou, ktorá sa vydáva z čistej a nezištnej lásky, v konečnom dôsledku nemusí byť rozdiel. Päťdesiat percent manželských vzťahov končí rozvodom, a nájdu sa tam oba druhy vydaja chtivých neviest.
Prečítajte si: Dôvod rozchodov, ktorý je čoraz častejší: Ambiciózne „alfa ženy“, ktoré zabúdajú na jeden dôležitý fakt...
Dobrá známa, ktorá má harmonický život so svojím manželom, dobrý vzťah so svojimi deťmi a priateľmi, má kvalitný nábeh na spokojný život, aj keď v ňom nie sú veľké majetky a peniaze. Jej sestra, ktorá je v neustálom strese, pretože na deti je sama, z toho dôvodu, že manžel je na cestách, aby nosil veľké peniaze, až taký nábeh na šťastie nemá.
Mohli by sme to zhrnúť asi takto: Peniaze nám môžu priniesť viac príležitostí na šťastie, no lásku si za ne kúpiť zaručene nemôžeme.